İzmir Evden Eve Nakliyat

İzmir şehir içi taşımada dikkat edilecek hususları yurttaşın bilgisine sunmak gerekmektedir. Her ne kadar sıradan bir iş olarak görülse de, ev, iş yeri, ofis taşıma, pek de sıradan sayılamaz. İnsanlar canhıraş edindikleri mal varlıklarını, eşyalarını, taşırken bir anlamda tüm hayatlarını, hayat boyu edindikleri değerlerini, hatıralarını, eşyalarına yükledikleri hislerini, yıllar boyu verdikleri emeklerini taşıyorlar.

Mal taşıma bir nevi can taşımaktır. Çünkü o eşya emek vereni tarafından ruha kavuşturulmuş adeta canlı hale getirilmiştir. Mobilyasının yıprandığını gören hanım efendi bayanın canı acır. Buzdolabının merdiven boşluğunda duvara çarptığını görmek kimseyi mutlu etmez. Dokunmaya kıyamadığı, avizelerin kırılması sevinç kimseye vermez. Eşyadır ne olacak bir daha alınır demek belki kolay bir sözdür. Fakat onu alan bir daha almak için onca emek vermeyi göze alamaz

Şehirlerarası Nakliyat

Şehirler arası nakliyat kent içi taşımadan daha farklıdır. Önce şehirler arası nakliyat belgesi gereklidir. Bunu mutlaka önemseyiniz. Olmadığında zabıt, maliye ya da trafik kontrolünde aracın bağlanacağı ve size eşyanızı taşıyacak yeni araç bulun deneceği aklınızda olmalıdır. Şehirler arası nakliyat bu denli uzmanlık gerektiren bir iş olduğundan bu belge ilgili bakanlıktan yeterliliği olan firmalara verilmektedir. Tabi ki de aracı belge sürmüyor. Bu ehliyet gibidir. Ehliyetsiz araç kullanılası nasıl yasak ise, şehriler arası taşıma için yetki belgesi olmadan nakliyat yapmakta yasaktır ve ağır cezası vardır.

İzmir Kiralık Asansör

Öncelikle nakliyat personeli teknoloji ile daha profesyonelleşti. Taşıma yapan eşya sahibin eşyaları, binanın, kapılarına, merdiven boşluğunda duvarlara çarparak hasar almasının önüne geçildi.

Taşınma yapılan site veya çok katlı apartmanda komşuların rahatsız olmasın engellendi.

Yine en önemlisi taşıma yapan firma ve eşyası taşınan yurttaşın çok büyük bir zaman kazancı oluştu.

 

Call Now Button